| Claudiu_Adrian_2000 a întrebat:

Intr-o seara, am oprit pc-ul de la butonul power de la unitate deoarece mi s-a blocat mouse-ul, nu stiu de ce. Si a doua zi, cand il pornesc, nu se aprinde monitorul. Tin sa mentionez ca in zilele in care imi mergea pc-ul, daca vroiam sa il pornesc, trebuia sa apas tasta DELETE ca sa intre in Bios si doar asa pornea, acum cand apas DELETE nu se intampla nimic. Ce sa ii fac? sad

3 răspunsuri:
| master77 a răspuns:

Simplu, scoti alimentarea din pc si monitor, scoti bateria de bios de pe placa de baza, tii apasat 30 sec pe butonul de power pentru descarcare electrica si apoi bagi bageria, bagi in priza unitatea si monitorul si pornesti.

| K0sti a răspuns:

Sa-l duci la service!

| Claudiu_Adrian_2000 explică:

Master, eu am 14 ani si nu stiu sa le scot, dar ieri am demontat tot si l-am cutatat de praf.