| Iunix a întrebat:

într-o zi i-am chemat pe cei de la internet sa îmi facă

wireless-ul (am internet PPPoE) deoarece nu mergea pentru-ca trebuiau să deblocheze „Macu ". Până aici toate bune și frumoase ...doar că atunci când am vrut să mă conectez la fir îmi apare eroare 691 și îmi spune ca parola sau numele de utilizator sunt incorecte deși am băgat parola și numele de utilizator exact așa cum mi-au dat ei când mi-am băgat internetu.Deci...cum îmi aflu parola și numele de utilizator fără să-i mai sun pe cei de la internet să îmi pună o sută de întrebări? Vă rog ajutați-mă dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| InspiratieDIY a răspuns:

Sterge de pe Laptopul/PC-ul tau conectiunea existenta si fa una noua.
Daca nici asa nu merge, inseamna ca inca ai MAC-ul blocat sau cei de la "Internet" au schimbat ceva in user sau parola.
Din pacate, astfel de probleme nu prea se pot diagnostica asa pe TPU happy.
Sper sa te ajute!

1 răspuns:
| Iunix explică:

Am introdus parola și numele de utilizator exact asa cum sunt scrise în contract, înainte mergea fără probleme dar de când au venit cei de la internet nu a mai mers să mă conectez prin fir, omul de la internet când a venit să facă wireless-ul (să deblocheze „Macul„) a folosit leptopul lui, adică a configurat wireless-ul după un alt PC, nu după al meu.