| Iunix a întrebat:

într-o zi i-am chemat pe cei de la internet sa îmi facă
wireless-ul (am internet PPPoE) deoarece nu mergea pentru-ca trebuiau să deblocheze „Macu ". Până aici toate bune și frumoase ....doar că atunci când am vrut să mă conectez la fir îmi apare eroare 691 și îmi spune ca parola sau numele de utilizator sunt incorecte deși am băgat parola și numele de utilizator exact așa cum mi-au dat ei când mi-am băgat internetu.Deci...cum îmi aflu parola și numele de utilizator fără să-i mai sun pe cei de la internet să îmi pună o sută de întrebări? Vă rog ajutați-mă dau FUNDA!

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Uită-te în contract.Acolo ar trebui să ai și userul și parola.Succes

| Iunix explică (pentru DeyCj):

Am introdus parola și numele de utilizator exact asa cum sunt scrise în contract, înainte mergea fără probleme dar de când au venit cei de la internet nu a mai mers să mă conectez prin fir, omul de la internet când a venit să facă wireless-ul (să deblocheze „Macul„) a folosit leptopul lui, adică a configurat wireless-ul după un alt PC, nu după al meu.

| DeyCj a răspuns (pentru Iunix):

Sigur nu a fost furat laptop-ul?

| dannyel86 a răspuns:

Eroare 691 (Access denied because username and/or password is invalid on the domain)
3.1. Se reintroduc corect numele de utilizator si parola de conectare. Cu litere mici sau mari, dupa caz.
3.2. In cazul erorii 691 mai este posibil ca in cazul in care se scoate cablul de internet de la un pc/router (in timp ce acesta este conectat la internet), pentru a-l conecta la al doilea pc/router, internetul sa ramana conectat (virtual) in continuare pe echipamentul care furnizeaza serviciul de internet, astfel incat daca incercati sa va conectati la internet pe al doilea pc, sa primiti eroare 691, ca si cum internetul ar fi deja conectat pe primul pc/router in continuare.
Situatie in care se poate rezolva eroarea 691 prin conectarea firului la echipamentul la care a fost prima data conectat firul de net si se reconecteaza echipamentul la internet, pe urma se da comanda de deconectare iar in cele din urma se poate utiliza in bune conditii si la alt pc conexiunea.
Daca tot nu functioneaza, este de la furnizor.
sursa: http://www.cumseface.eu/viewtopic.php?t=44

| DataSoft a răspuns:

Daca ai net de la rds vezi ca trebuie sa ai numele de utilizator si pe contractul cu ei daca nu ma insel