| Akliss a întrebat:

Intrebare, vreau sa-mi fac cont de Netflix si am un tv Smart LG.
No, cand am intrat de curiozitate pe aplicatia Netflix de pe tv, mi-a aparut acolo jos ceva gen "ca versiunea televizorului tau nu accepta limba romana", la ce se refera?

5 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

E o problema "clasica"
netfutlix-ul pana la o anumita versiune nu suporta romana in NICI UN FEL
asa ca pe unele tembelizoare smart mai vechi, din cauza ca sistemul de operare NU mai poate fi upgradat (NU mai apar versiuni noi pentru ca nu ar mai merge bine, ca procesorul e prea slab) nici anumite aplicatii nu mai pot fi upgradate (vor sistem de operare mai nou si nu pot rula pe alea mai vechi)

in concluzie, poti sa ai Netflix, dar fara lb romana, IN NICI UN FEL

solutii sunt sa iti iei o chestie externa care face smart ORICE tembelizor (deci degeaba mai ai tv smart) cum ar fi un chromecast

| mudokins78 a răspuns (pentru JicaContra):

Pai ar putea sa il lase si in Engleza, nu e mare filozofie.

| JicaContra a răspuns (pentru mudokins78):

Da, dar trebuie sa stii engleza

| mudokins78 a răspuns (pentru JicaContra):

Ai ma Gica, ca nu e chiar asa de al dracului meniul sa nu iti dai seama, mai ales ca aia prezinta si cu imagini.(mama are 70 de ani si tot se descurca)

| JicaContra a răspuns (pentru mudokins78):

Da, asa e, am fost in Austria, nu stiu o boaba germana si m-am uitat la tembelizor cu toti din casa, si nu a stat nimeni sa imi traduca si am inteles cat de cat big grin