| Chiriac_Robert_2000 a întrebat:

Salut, TPU. Intrebarea asta este pentru cei priceputi si seriosi. Vreau niste componente: procesor, ram, placa video, placa de baza, [ dar sa fie compatibile] pana in 1000 lei(10 mil.) si sa imi ruleze bine jocuri mai noi, gen GTA 5.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Mai e nevoie de niște detalii:
Ce sursă de alimentare deții, ce placă video și ce hdd.În funcție de astea o să încerc să-ți fac un sistem, astfel încât să fie echilibrat hardware.Adică piesele să se înțeleagă bine între ele și să nu rămână latente.Degaba îs compatibile între ele dacă nu se completează între ele ok astfel încât sistemul să funcționeze repede și eficient.Succes

| bogdan324 a răspuns:

Daca zici ce componente actuale ai[hard disk,ram, placa video, sursa, placa de baza] pot sa gasesc niste piese ok, depinde si cat de veche e configuratia actuala

| AnimatedSignature a răspuns:

In 1000 lei nu are cum sa-ti ruleze GTA V. Punct.

| gheorghe69 a răspuns:

E prea putin 1000 de lei. ca sa joci gta 5 la un nivel decent iti trebuie ceva de genul: http://www.chestiiutile.com/configuratie-calculator-pentru-gta-5/
sigur, pe rezolutii mai mici poate ca vei juca sub specs.

| catta95 a răspuns:

Animated... cu 1100 de lei mi-am luat un pc cu 8 gb ram placa video de 2 gb si procespor de 3.2 quad-core. Daca vrei se poate.