| yAdrian a întrebat:

iPhone 6 sau Galaxy S6?
Pareri PRO si CONTRA.

De S6 Edge nu vreau sa aud, pentru ca sigur il voi scapa din mana si am sanse mari sa-l sparg, iar iPhone 6+ nu merita ( practic e la fel ca 6 numai ca are ecran mai mare ).

Dau funda celui mai explicit raspuns.

9 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Iphone 6 nu exista, poate 6S si eu cred cai mai bun ca Guardians of the Galaxy ala sau cum so mai numi laughing cred cai mai bun ca si 1 cit si ca 2, deci partea a 2a n-a aparut inca.laughing

| yAdrian explică (pentru relian):

Serios?! Nu a aparut iPhone 6?! Se pare ca viata mea a fost un mister pana acum. Da un search pe google sa vezi cate culori de 6 s-au produs happy

| relian a răspuns (pentru yAdrian):

Ai dreptate au fost si iphoane 6, probabil nu am vazut eu sau nu am bagat de seama.Dar e asa cum spui au fost sau poate ca sunt, scuze ai dreptate.

| octav005 a răspuns:

Incearca Samsung s5 plus. ce are in plus fata de un s6? doar la pixeli este mai mare la dispaly. camera e accelasi. s5 are Android 6.01.

| yAdrian explică (pentru octav005):

Doar ce l-am vandut zilele astea. Zic sa trec la ceva mai bun.

| octav005 a răspuns (pentru yAdrian):

La ceva mai bun la ce? la memorie ram? diplay m-ai mare la nr de pixeli?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok deci sa inteleg faptul ca, tu ne ceri intr-un fel parerea despre aceste doua telefoane, iar in alt fel le critici tu? Este penibil si fara sens aceasta intrebare, daca ne ceri parerea macar taci din gura si asculta.
Hai sa nu ne luam telefon performant fiindca il vom scapa din mana? Si daca il scapam ne asumam consecintele si recunostem totul la locul faptei.Si daca il scapam macar sa avem husa si folie care sa il protejeze ca de asta s-au inventat ele.

| yAdrian explică (pentru anonim_4396):

"Am criticat" diferentele dintre 6+ si 6, respectiv S6 si S6 Edge, pentru a evita raspunsurile " S6 e mai bun pentru ca..., dar iti poti lua Edge". Special pentru a exclude, anticipat, din discutie 6+ si S6 Edge, pentru niste motive personale. Stiu si eu de husa si folie, stai linistit, ca nu e primul smartphone pe care-l cumpar. Nu stiti decat sa criticati. In loc sa folosesti constructiv acel timp consumat aiurea pentru a-mi spune mie ca " le critic ", preferi sa imi scrii 50 de randuri care nu au legatura cu intrebarea mea.
Am adresat aceasta intrebare strict pentru a-mi face o parere despre S6, respectiv iPhone 6. Daca nu esti in stare sa-mi raspunzi la intrebare, nu o mai face decat sa "ma critici".
Multumesc oricum pentru raspuns. O zi cat mai buna.

| NAT0 a răspuns:

Tot S5-ul e mai bun. laughing
Dintre astea două aleg iphoneul că-i o fiţă.