| JockerStoica a întrebat:

iPhone 7 Plus este mai bun decat Samsung Galaxy S6 Edge Plus?
Ştiu ca nu este tocmai o comparatie potrivita dar totusi vreau sa stiu daca este mai bun iPhone 7 plus si daca este mai bun vreau sa stiu la ce este mai bun.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Pandaaaaaaaa a răspuns:

Telefoanele sunt destul de apropiate la performante, dar conteaza mult ce faci cu ele. Daca iti place sa te uiti la filme sau seriale pe telefon atunci iti recomand S6 Edge+, S7 Edge, e mult mai usor pe andoid sa descarci filme si ai tot felul de aplicatii. Daca esti un utilizator mai "obisnuit" si folosesti telefonul pentru mesaje, Youtube, Facebook si jocuri, atunci ia-ti Iphone-ul.
Senzorii de amprenta sunt aproape identici referitor la viteza. Camera este mai buna in schimb pe Iphone 7 Plus.
Eu unul as merge pe iphone pentru ca e si rezistent la apa, e ceva mai nou si arata foarte bine, mai ales varianta pe negru.

2 răspunsuri:
| GulubuntzBudulush a răspuns:

Ambele sunt bune. Important e ce-ti place tie si/sau ce e mai ieftin si mai bun (aici nu ma rafer la sistem ci la calitatea lui fizica)

| JackTD a răspuns:

Iphone este mai bun:
Design
Sistem de operare (IOS)
Memorie (RAM/ROM)
Camera mai puternica+ camera dubla
Scaner de amprente foarte bun