| StefanN1 a întrebat:

La multui ani!
Va rog ajutor, am o problema, cand deschid orice pagina de internet imi apar tot felul de reclame, sau ma directioneaza automat catre alte pegini cu reclame.Ca sistem de operare am Windows 7 Ultimate si folosesc ca browsere Internet Explorer si Mozilla Firefox.
Va multumesc.

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu mai folosi porcaria de IE si nu mai face click pe toate tampeniile!
http://www.epasystems.ro/adwcleaner/

| dannyel86 a răspuns:

Adblock plus e extensia pentru browser care te scapa de reclame. Instaleaz-o pe Firefox si nu ar trebui sa mai ai probleme legate de acestea.

| gelu1970 a răspuns:

AdwCleaner
il descarci dai scan si apoi clean. iti curata browserele. dureaza cel mult 5 minute. apoi o sa se restarteze. important: in timp ce rulezi adwcleaner sa nu ai deschise browsere.
apoi in cazul in care vreunul nu deschide pagina de google de exemplu, intri in optiunile fiecaruia si stabilesti pagina ce vrei sa deschida.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Instaleaza Iobituninstaller si dezinstaleaza browserul de internet (mozilla).
Iobituninstaller
http://www.iobit.com/advanceduninstaller.php
Salveaza in computer o versiune mai veche de mozilla si o instalezi. Ii faci update, dupa care instalezi Adblock Plus, Ghostery, DoNotTrakPlus si ce mai vrei tu! Nu uita sa intri in Tools, Options, Security si sa parolezi (la use a master pasword). Poti instala si un Ccleaner pentru a curata computerul.
Ccleaner
https://www.piriform.com/ccleaner/download

| Dyenutzaaaaaaa a răspuns:

Pai cel mai bun browser este Google Chrome sau Opera. Daca folosesti google chrome are la setari Open si e Open new tab sau dai tu ce sa iti deschida si daca iti apar mai multe chestii si dai X

| XBlackShadowX a răspuns:

Ce trebuie tu sa faci e usor.Trebuie sa downloadezi AdBlock si sa il activezi pe browserul pe care il folosesti. Numele aplicatiei este AdwCleaner, i instalezi il lasi sa dea scan pe urma sterge extensiile browserului chiar daca extensia nu permitea asa ceva.Revin cu un raspuns, pana atunci incearca aplicatia de mai sus, vei scapa de reclame.

| RobertN12 a răspuns:

Salut,
uita-te putin la extensiile browserulu:
Firefox: Settings, Extensions si vezi daca ti se pare o extensie ciudata, dezactiveaz-o.