| anonim_4396 a întrebat:

Mi se deschid din senin ferestre de internet explorer cu reclame la travian, screenscratchers si tot felul de aiureli. problema e ca folosesc mozilla, aici si la explorer pop-up-urile sunt blocate complet, dar astea se deschid non-stop. cred ca e 1 la fiecare 2 minute. stau numai sa inchid ferestre de explorer.
cum sa fac sa scap de ele?

Răspuns Câştigător
| Victor21 a răspuns:

Posibil sa fii infectat/a cu un virus ADWARE win32, cel mai recomandat un format complet la partitia C:, plus instalare de windows proaspat.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Este un virus, foloseste Malvare Bytes sau Super AntiSpyware

| ionut1980 a răspuns:

Incearca sa folosesti ADblock Plus - un plugin pentru. Mozilla care blocheaza reclame, flash-uri si alte imagini nedorite

| thevalentyno a răspuns:

Da am patit si eu aceiasi problemaaa inca si mai rauu spuneau ca am castigat sa dau ok ca nu stiu ce am intrat in panika am cautat cu antivirusul dar nimic am avg si totus ai destul de bunn dar n udestul de bunn inkat sa ati stiarga virusii te avertizeaza cand gaseste un virus si nu are optiunea de delete are de ignor si sposta in qarantine si u automat il pui in qarantine si el isi face treaba asta e ca si eu nu am avg cu licenta; Phee hee))) ai freeee si de asta asadar MS mult pentru sfaturi am descarkat SuperAntiSpyware sau
Malvare Bytes si am scanat si mia gasit o turmaa de virusii stateau la randd sa aktioneze am skanat si vad ca nu mai am nimic... am sa mai vad in kontinuare dar eu cand am vazut ca imi apar atatea ferestre de astea am sters si internet ex si tot imi apareau dar askunse nu le vedem pe deskop oricum ai un trojan si mai ceva nu mai tin minte da si cu astea spuse MS inca o data si aveti grija pe unde intrati laughing))