| Ghitoaica_Florentin_1998 a întrebat:

M-ai am o intrebare de ce laptop-ul meu se stinge cand m-ai are baterie 10%? La 10% se opreste laptop-ul si nu mai porneste pana nu il bag la incarcat ma poate ajuta cineva?

7 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

E normal sa se stinga cand mai are doar 10%.

| Ghitoaica_Florentin_1998 explică (pentru WR104):

Da dar la altii am vazut ca li se stinge la 1%straight face De-asta m-am gandit sa nu fie o problema de la laptopu-l meu

| WR104 a răspuns (pentru Ghitoaica_Florentin_1998):

La altii capacitatea de stocare a bateriei este mai mare si practic 1% la ei inseamna 10% la tine.

| WR104 a răspuns:

Daca intri la optiunile de alimentare>Setari complexe>Baterie, poti schimba acel procent, daca nu te pricepi nu te aventura lasa-l asa.

| aniitaa a răspuns:

Al meu la 13% baterie. asta pentru ca ii trebuie si lui un pic de baterie nu ai vrea sa ai tu tot tongue are nevoie si el pentru rezerva, chiar daca nu se mai deschide, dar aia e pentru el in cazuri extreme

| Ghitoaica_Florentin_1998 explică (pentru aniitaa):

Da dar la altii am vazut ca li se stinge la 1% De-asta m-am gandit sa nu fie o problema de la laptopu-l meu

| aniitaa a răspuns (pentru Ghitoaica_Florentin_1998):

Nu e nici o problema, are dreptate WR104.