| StefanVLY a întrebat:

Salut TpU, ma confrunt cu o problema foarte serioasa si rog sa raspunda doar ce-i ce stiu. Deci, ieri pe la ora 12 boxele (sunetul) imi mergea perfect, vorbeam cu un coleg la microfon si il auzeam in boxe, ok. Si apoi am inchis pc-ul (din buton, pentru ca eram grabit) si ieri pe la ora 17, deschid pc-ul, si sunetul mergea ingrozitor, am cautat pe la : My computer >- manage, nimic, am reinstalat driverul audio, nimic. Si am umblat pe la mufa pe acolo, miscam de ea, se auzea putin (si ciudat) si cand misc de ea ori se aude ciudat si intrerupt, ori de loc, si nu stiu ce sa fac, trebuie sa schimb mufa, sau ce? Va rog eu din suflet am mare nevoie de ajutor, fara muzica la pc, sunt terminat, iubesc muzica sad! Deci va rog, ajutati-ma. Daca e nevoie pot schimba si mufa (tatal meu) de fapt, si sa-mi spune-ti daca e nevoie sa o inlocuiesc, o pot inlocuii cu una (roz) de la microfonul castiilor? P.s Mufa boxelor este verde. O introduc in gaura aia buna, pentru ca acum 2 zile mergea, adica si ieri.
P.S >- nici in casti nu se aude (dar in casti nu aud nimic).
Dau funda, si va voi ajuta si eu cand aveti nevoie, credeti-ma e mare belea pe capul meu. sad

Răspuns Câştigător
| EA5100 a răspuns:

Problema pare sa fie de la placa audio. Poti sa ceri imprumut de la un prieten sa probezi macar. Si daca vezi ca merge o placa costa undeva pe la 60 lei.

| StefanVLY explică (pentru EA5100):

Mersi mult, dar am rezolvat problema, totusi mi-ai raspuns, asa ca ai funda!

1 răspuns: