| Frank51 a întrebat:

Am un laptop Asus a52ju si atunci cand volumul este peste 15%, nu se mai aude sunetul din boxele integrate, dar se aude daca misc putin un jack de la casti in mufa laptopului. Driverele sunt bune, boxele integrate sunt functionale. Mai are vreo sansa sa salvez sunetul?

Răspuns Câştigător
| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

Cred ca ai folosit si uzat mufa de casti/microfon a laptopului si la vibratia lui la 15% trece in mod casti(ca si cum ai avea casca bagata).Cel mai bine al duci la un service PC si le spui ce patesti cu laptopul, ei verifica si daca e cazul schimba portul de audio out.