| Zuzumilk26 a întrebat:

M-a intrebat Varul meu daca aceste casti sunt bune dacă ascultă multă muzica https://www.flanco.ro/......astru.html

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Am vazut ca sunt foarte populare. Mai ca le-as incerca si eu. Ce muzica asculta si in ce format/de pe ce scula? Una e mp3 de pe streaming, alta e sa asculte masteruri la 48 khz/24 bit.

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ascultă de pe telefon Spotify/ Youtube Music.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Ce telefon mai exact? E o mica-mare diferenta intre branduri si chiar intre modele. De exemplu Xiaomi Mi A1 sterge pe jos cu Mi A2 si Mi A3 la capitolul asta. P.S. Inainte chiar de a imi raspunde la intrebarea de mai sus, pot spune ca e pacat de castile alea sa isi bata joc de ele cu Spotify si YTM. P.S. 2 Nu ai zis ce genuri de muzica asculta. La ce specificatii au, s-ar preta foarte bine la bumtzi bumtzi cu bpm mai scazut...

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Are un Samsung s9 plus si asculta hip hop, rap, trap.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Aha, pacat de telefon. Genurile alea suna cam la fel si in mp3 si in flac, ca e 80% bas si in rest frecvente si modulatii fara pretentii. Se vor preta bine Sony-urile alea in cazul asta. De aia si vad atitea pe strazi, ca majoritatea asculta mizerii fonice. Chiar si in cazul asta, zi-i sa isi faca un bine si sa treaca de la Spotify la Bandcamp/Jamendo/Mixcloud/Soundcloud. Spotify are o calitate audio sub-mediocra...

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ok

| NLS a răspuns:

Presupun ca merita fiecare leu.

Eu i-am luat mamei modelul mai modest, MDREX110APB
care pe Flanco e 80 RON, si se aud peste asteptari.