| EmiliaSd88 a întrebat:

ma puteti ajuta cu ceva va rog? Aseara mi-am luat o tableta wacom bamboo pen and touch si nu stiu deloc cum sa o folosesc. pana acum am instalato la laptop da mai departe nu ma pricep. imi puteti da ceva care sa imi explice (un link) da sa fie in romana sau sa imi explicati voi. DAU FUNDA! Chiar si un videoclip, preferabil in romana.

3 răspunsuri:
| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Photoshop-ul este la tine in pc. Tableta nu vine cu photoshop, ea vine cu "photoshop elements".(licenta pentru photoshop e in jur de 650 de dolari asa ca nu ar putea o tableta de 450 ron sa vina cu tot cu photoshop).

| CrazYKid0 a răspuns:

Deci uite cum sta treaba. pune-ti tableta cu firul de usb (incepand de la tableta, logic laughing ) spre stanga. Ok..acum ia stiloul si pune-l la o distanta foarte mica inainte sa atinga tableta.Cand atingi cu stiloul pe tableta atunci dai click. Tine minte: sa nu atingi stiloul de tableta ca o sa dai click happy. Ca sa-ti exersezi "scrisul", du-te pe paint si scrie acolo bla bla bla sau, ce vrei tu! poti sa si desenezi daca vrei. Mult succes! A, da si apropo butonele de langa is asa...prima e touch on (adica poti face cu degetul in loc de stilou). Intr-un fel e mai usor ca e exact la fel ca mouse-ul pe laptop, dar nu desenezi la fel de frumos cu stiloul. Ok...Bafta! Funda?

| EmiliaSd88 explică:

Unde este photoshopul?