| Băă_VaLy_1984 a întrebat:

ma puteti ajuta cu o problema dintr-o data numai am sunet la laptop am mai multe erorii prima eroare apare la volum no audio output device is installed iar a doua la device manager apare High Devinition Audio Device cu galben iar daca dau dublu click pe el This device cannot start. (Code 10)

{Operation Failed}
The requested operation was unsuccessful.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Am avut si eu problema asta. ITi ruleaza prea multe aplicatii cand deschizi laptopul. Reinsteleaza-ti windowsul si data viitoare ai grija cand instalezi programe sa debifezi casuta cu "Deschide automata odata cu laptopul" (sau ceva in genul), de obicei Skype-ul produce asta, mie de la el mi-a pornit. Pana atunci, de fiecare data cand apare povestea asta pune-ti laptopul in stand by, lasa-l un minut si aprinde-l.
Succes!

| Băă_VaLy_1984 explică (pentru Adry05):

Frate la mine nu mai merge dintr-o odata aveam windows 7 premium si i-am pus ultimate ca am crezit ca este de la windows app laptopul este Toshiba satelitte l 100

| ion1731 a răspuns:

Scaneaza cu un antivirus puternic gen kaspersky si curata de firusi sistemul.De la nimic erorile astea nu apar.

| Băă_VaLy_1984 explică (pentru ion1731):

Am eset dar o sa incerc sa il iau p kaspersky dar daca tot nu se rezolva ce as putea face?