| Florin215 a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog cu o problema?
Cand intru pe telefon in Google Foto, imi apare urmatoarea propozitie:
"Fotografiile si videoclipurile din Google Drive nu se mai sincronizeaza".
Elementele existente din Google Drive sunt in continuare in fototeca. Poti adauga in continuare elemente din Google Drive in Google Foto pe photos.google.com!
Ce pot face ca sa nu imi mai apara chestia asta?
Am incercat toate modalitatile posibile:
Am intrat in setari la google, in setari la drive, am dezinstalat si reinstalat aplicatiile si tot imi apare chestia asta!

2 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Intră la setări -> conturi -> google (Bifează sincronizarea la tot). Tot la setări -> conturi (bifezi sincronizare totală automat).
În google foto intră la setări -> backup și sincronizare -> bifează backup și sincronizare Bifează și backup prin date mobile.
În google Drive intră la setări, backup și resetare - copie de rezervă (activat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi sa nu fie dezactivata sincronizarea automata din cauza modului setare de economisire al energiei. Spre ex. pe al meu Huawei P Smart 2019 dacă modul de consumisire al energiei este activat, sincronizarea este automat dezactivata.