| Sandu3 a întrebat:

Aplicatiile de la Google gen Google Drive,Gmail Google Foto etc in varianta desktop imi cer parola, ceea ce e foarte bine.Pe mobil, nu se intampla asta.De ce? Teoretic telefonul e"descoperit" pentru curiosi.In setari n-am vazut nimic care sa ma intrebe de parola. Poate nu am configurat eu contul de Google cum a trebuit atunci cand l-am facut si pot sa revin acum.Cine stie raspunsul?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La telefon esti autentificat cu numarul tau, pe desktop cu parola.
Adresa de gmail este comun pentru ambele, respectiv si adresa alternativa (de inregistrare) de e-mail, unde vei primi e-mail de confirmare daca-ti uiti parola sau iti schimbi telefonul.

| Sandu3 explică (pentru Bula):

Adica singura alternativa ca sa tin curiosii la distanta e o aplicatie gen App Lock de exemplu?

| Bula a răspuns (pentru Sandu3):

Singura alternativa: parolezi aparatul (chiar si la screen server), respectiv pui si cod de amprenta (daca telefonul iti permite).