| ToturialsLegendsGamingϞ a întrebat:

Maine o sa imi iau cumpar o unitate cum vi se pare? 4 gb ram ddr2 dual chanel placa video 1 gb nVIDIA geforce procesor Intel core 2 duo 6400 2, 13 ghz Intel hard 300.

17 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mi se pare... rau. Ce buget ai? Nu da banii pe unitati sh.

| 12alex12 a răspuns:

Este foarte buna ar fi bine sa ii pui si windows7 si sa ai grije la ce programe iei

| taken a răspuns:

Cat dai pe asa ceva?
Placa video nu stii exact care este?

| hp8510p a răspuns:

E veche unitatea.Nu da banii pe ea

| Me2 a răspuns:

Un pc foarte slab ce sa zic, hdd mic, procesor vechi, si placa video chiar daca are 1gb e vreo conserva de 100 lei pe care abia merge cs 1.6
Daca vrei gta iv si mai stiu eu ce, macar asa ceva
Dual core de 20 ori mai bun decat acel core2duo,placa video ok, te joci orice pe rezolutii mici, 4gb ram ajung, 500gb hdd, carcasa+sursa si dvd-rw
http://www.mediadot.ro/wishlist/33786/

decat sa dau 500 lei pe conserva ai de pc mai bine pun inca 600 da nu e mult si iau ceva de 100 ori mai bun

| Gabi05 a răspuns:

Nuuu,nu face greseala secolului sa iei acea unitate.E invechita de 4 ani.
De ce nu ii faci pe componente un pc?

Pc-urile preasamalte nu sunt bune de nimic, daca vrei sa faci upgrade la ele, va trebuie sa rupi garantia.
Pc-urile preasmbalte asa
sursa prosta
procesor vechi
placa vieo buna
Total dezechilibrat.

Daca ii faci pe componente pui ultimile tehnologi in pc, fata de acel pc care vrei sa il cumperi.

Acel pc e praff rau de tot, daca vei rula la cerinte medii ceva pana in 2010 va fi foarte bine.

Daca lasi bugetul ii fac o configuratie de pe pcgarage+asamblare, astfel vei avea ceva de ultima generatie fata de acel p care are componente vechi, aparute in 2007.

| DeathReaper a răspuns:

Vei avea ceva probleme cu jocurile din 2014 big grin rami cam putini ddr2, placa video nu consta doar in memorie, si ti-as recomanda un quadcore avand in vedere ca ai gaming in nume laughing

| Radamel a răspuns:

Pret? Pentru gaming e f. buna!

| Alexandruui a răspuns:

O sa mearga binewinking

| ToturialsLegendsGamingϞ explică:

Placa video este 1 gb

| ToturialsLegendsGamingϞ explică:

Dau 500 ron

| Gabi05 a răspuns (pentru ToturialsLegendsGamingϞ):

Nici 500ron nu merita, mai bine mai strangi pana la 1200-1400lei si te vom ajuta cu un pc pe componente.

| ToturialsLegendsGamingϞ explică (pentru Gabi05):

Ce pot juca pe acest pc?

| sltlp a răspuns (pentru ToturialsLegendsGamingϞ):

Pe acel pc, probabil o sa te multumesti cu san-andrea. Nu stiu de ce, dar cred ca acel 1 gb e o placa gen 9400 gt sau mai slaba, si degeaba e 1gb.
Sfat, daca vrei sa ne asculti: Nu cumpara sh, sau cel putin, nu asa ceva. Incearca sa mai strangi niste banuti si sa cumperi pc nou.
Daca arde si e musai sa cumperi rapid, 900 lei: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/717604/. Ai cpu puternic*ultima generatie d eprocesaore d ela Intel. E mai puternic decat un quad din vremea la ce vrei tu sa cumperi. Integrata care, 100% sunt sigur ca e mai buna decat dedicata pe care vrei tu sa o cpumperi. Hdd 500 gb, 2 gb ra. Windows-ul il pui de pe un stick usb pana mai strangi bani iar drivere de pe internet. Si cand mai faci banuti, mai adaugi 2 sau 4gb ram, dvd-rw daca e musai si o placa video dedicata(procesoul e puternic, poti sa pui o palca de pan ala 600 lei fara fie limitata de performanta procesorului).
Insa daca poti sa dai mai mult, la 1400 lei, cam asa, sa iei ceva mai ok, cu tot ce trebuie(gpu puternic, dedicat+4gb ram+restul): http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/716806/

| ToturialsLegendsGamingϞ explică:

Pe mine ma intereseaza sa joc spiderman web of shadows si gta iv daca se poate la low

| Alexandruui a răspuns (pentru ToturialsLegendsGamingϞ):

Daca vrei sa joci Gta IV, ai nevoie de un procesor mai puternic, asa ca poti sa mai pui ceva

| Gabi05 a răspuns (pentru Alexandruui):

Serios,procesorul aduce fps-ul sau placa video?
Ce rost are sa aiba un procesor puternic si placa video praff?

@tutorualslegendgaming.
Pentru acele jocuri ai nevoie si de procesor puternic si de placa video.
Degeaba are placa 1gb daca e veche de 6ani.Ea nu va rula.

Pe acel pc vei rula jocuri pana in 2008-2009.Gta 4 s-ar putea sa il joci la very low, asta daca iti merge pe acea placa video.