| Zdog a întrebat:

merge sa pun Windows 10 pe un laptop cu uratoarele specificatii :

Intel Celeron de 2.42 GHz
4GB Ram
HDD de 500 GB cu memorie Buffering de 8MB Sunt sanse sa se arda HDD din cauza memoriei buffering prea mica?
Dau funda pentru cel mai detaliat raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| MedionTcO a răspuns:

Este ok. Windows 10 a fost creat sa consume cat mai putine resurse, nu sa iti prajeasca laptopul.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da. Nu are legătură bufferul de la disc cu sistemul de operare.
Că o să meargă pe alocuri mai sacadat, e altă problemă. Dar va fi vina lui Celeron, abia apoi a discului.

| AdrianaLacan a răspuns:

Salut, mai detaliat ca aici nu cred c ai nevoie, https://www.microsoft.com/ro-ro/windows/windows-10-specifications. Eu am pus pe un Acer E...nu mai stiu ce model(de acum 3-4 ani scos la vanzare) si am reusit sa ard porturile USB (s-au dus, "dau curent" la telefon de ex, insa nu mai recunosc nici un dispozitiv). Spor!