| GeoGForce a întrebat:

Merita sa achizitionez o placa video Palit GT 640 am vazut ca nu e scumpa are ceva facilitati dar ce ziceti e buna? Funda pentru. Cel mai bun raspuns sau recomandare

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Iti recomand acest gt630 la 350 ron cu ddr5, iti duce irice joc pe 1280x1024 med-high, iar pe 1024x768 te duce in high fara probleme
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

12 răspunsuri:
| GeoGForce explică:

Stiu si eu...mi se pare instabila mai ales ca e pci express 3.0 eu vreau sa joc pe ea Bionic commando just cause2 minecraft nfs most wanted2 mafia2 far cry3 si cam atat dar nu vreau detalii si rezolutie maxima dar sa se miste perfect la acestea

| Me2 a răspuns (pentru GeoGForce):

Ce buget ai, poate gasim ceva mai bun

| GeoGForce explică (pentru Me2):

Sa fie pana in 350 lei maxim...pregatesc o fundita

| GeoGForce explică (pentru Me2):

Sa fie 300 maxim 350 si sa se miste bine pe fps la rezolutie 1024x768 sa se miste la perfectie

| Me2 a răspuns (pentru GeoGForce):

Inca ceva, daca ai o sursa de calitate, iti recomand acest hd 4850, o am din 2009 (doar ca a mea este HIS) si inca duce med-high 1920x1080 gta iv 30-45 fps, dar daca nu ai o sursa de calitate ramai la acel gt630 care ti l-am recomandat

| Me2 a răspuns (pentru Me2):

Http://www.pcgarage.ro/placi-video/sapphire/radeon-hd4850-1gb-ddr3-256-bit/
acesta e 4850-u
Ce sursa ai?, firma si w

| GeoGForce explică (pentru Me2):

Frate eu am sursa de 300 lei iar cablurile sunt acoperite cu panza neagra rezistenta deci la 300 lei e calitate

| Me2 a răspuns (pentru GeoGForce):

Atunci poti lua acel 4850, dar pentru ce ai tu nevoie e destul si gt630, consuma mai putin si e mai rece decat 4850

| Me2 a răspuns (pentru GeoGForce):

Iti recomand acest gt630 la 350 ron cu ddr5, iti duce irice joc pe 1280x1024 med-high, iar pe 1024x768 te duce in high fara probleme
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| GeoGForce explică:

Pai sa fie pana in 300 si sa mearga bine mafia 2 far cry 3 ceva de genu' pregatesc o funda...

| GeoGForce explică:

Sursa mea costa 300 lei si cablurile sunt infasurate cu panza neagra rezistenta deci e de calitate+ca e pentru gaming

| GeoGForce explică:

Dar tu te pricepi la astea? Trebuie sa aiba frecventa si procesor mare eu ma pricep tata e informatician de 15 ani dar nu stiu ce sa aleg deci cea mai buna care se misca foarte bine la far cry3 mafia 2 gta iv bionic commando care ar fi? Te poti uita la cerintele jocurilor pe care tocmai le-am scris si in medie care placa ar fi mai potrivita la ele? Ms mult pentu Sfaturi

| BLURRR a răspuns:

Sincer da ee buna dar eu nu as cumpara pentru ca imi inspira neincredere chiar daca e ieftina straight face