| hp8510p a întrebat:

Se merita sa mai bag bani intr-un laptop? sau sa strang sa iau un pc desktop? As vrea sa schimb placutele ram care sunt ddr2 si sunt destul de scumpe astea, as vrea sa cumpar 2 placute a cate 2gb si sa schimb hardul cu un ssd.Laptopul este destul de bun(2gb ram, 750mb placa video integrata+256mb dedicata si procesor de 2.4 dual core)

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu se merita deloc sa bagi bani intr-un laptop, mai ales si pentru jocuri. Un laptop pentru jocuri costa peste 2000 lei, nu de alta dar dupa 30-60 minute jucate pe un laptop business/home sa faci omleta pe el. Un pc ar fi mult mai indicat pentru jocuri, acum ca s-au ieftinit foarte mult iti recomand un pc 15-20 mil max. poti rula toate noutatile pe el, si te poti juca foarte mult, nu se inching pc-urile foarte usor, chair si cu praf in elewinking. Deci strange de un pc

| oPeL68 a răspuns (pentru Jipa95):

Un pc de gaming costa aproximativ 2000-2500 lei poate( iar unele persoane probabil ca trebuie sa includa si un monitor). Un laptop la 2000 lei nu e pentru gaming, daca mai pui inca 50-75% atunci e.

| Jipa95 a răspuns (pentru oPeL68):

Te centrazic, pentru. ca, cu un pc de 2000 poti rula toate noutatile cu el, uita-te pe eMAG sau pe pc garage si am spus un pret fara sa incuda si un monitor. De aprox 2000 lei poti lua si un laptop, poti rula tot pe el pe rezolutii de la low-high, depinde si de joc, BF4, assasins creed 4, max payne 3, etc, dar se incing in draci si cu un cooler suplimentar.

| oPeL68 a răspuns (pentru Jipa95):

Assasin Creed 4 merge pe placa video cam de pe la 256 biti frecventa in sus. Daca imi arati un laptop cu placa video de 256 biti la 2000 lei eu maine am fugit sa-l cumpar.
Cat despre PC da poti sa iei un PC cu 2000 lei cu monitor cu tot, da' ca o masina, motor de BMW si roti de carucior.

| Jipa95 a răspuns (pentru oPeL68):

Hai ca m-ai facut sa rad copios la ce mi-ai spus laughing. Pe minimum cere 2gb ram, si 512 mb video nu cont. de biti. Eu am 128 biti si 512 mb la placa video si rulez assasins creed 3 pe ultra cu ea v-sync off. Dai pe can you run it si vezi acolo

| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Daca crezi ca iti trebuie un calculator mai mult pentru portabilitate decat pentru jocuri atunci ramai la laptop.

Daca crezi ca te joci mai mult si nu trebuie sa te plimbi dintr-un loc in altul, atunci iti recomand sa iti cumperi un pc de genul acesta: http://bit.ly/1cEyxx2