| anonim_4396 a întrebat:

mi-am cumparat castile Redragon Talos si totul functioneaza perfect mai putin 7.1-le, am setarea de 7.1 din program, dar nu mi-l arata deloc la windows, am activat sunetul spatial si tot nu imi arata deloc la configurare, am doar in setarile de la driver dar in windows nu imi arata deloc, decat stereo si cand dau pe teste 7.1 de pe net nu prea simt ca ar fi prea 7.1, in driver adica programul sau nu este nici un test de 7.1.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai si ce 7.1 visezi tu la niste casti care sunt stereo la urma-urmei? 7.1 ala e o virtualizare software care suna asa-si-asa in functie de producator. Am ascultat inclusiv la Sennheiser si Creative pe casti de 1000+ RON si poate ca doar Creative se apropie de adevar cit de cit (Creative SXFI Theater).

| DizzoRO a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Stiu ca e 7.1 virtual, la 110 lei imi dau si eu seama ca e imposibil sa fie 7.1 real sorround, dar toate castile cu virtual 7.1 pe care le-am avut functiona acea "virtualizare" cum ii zici tu. Nu mi-am cumparat casti ca sa am un stereo simplu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru DizzoRO):

Posibil sa fie treaba de driver, Redragon fac jucarii bune pentru pretul lor, insa driverele/utilitarele pentru ele sunt sub orice critica.