| Adryan28 a întrebat:

Mi-am cumparat si eu o placa video nVidia 8800 GT 512 Mb model Asus si vreau sa o pun pe o placa de baza Gigabyte. Are ceva daca pun placa video Asus pe o placa de baza Gigabyte? Sau trebuie sa pun placa video Gigabyte care este compatibila la model cu placa de baza adica sa fie Gigabyte cu Gigabyte?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Merge stai liniștit nu te lua după copilașii aștia... Daca placa de bază are suport Pci-Express x16 si placa video tot Pci-Express este, va merge fără probleme. Dacă placa de baza are slot AGP si placa video este pe Pci-Express nu va merge, si viceversa. Dar dacă placa are Pci-Express și Placa video la fel nu este problemă.

| Adryan28 explică (pentru Azµre):

Pai am pe placa de baza slot pci si placa video este tot pci.

| Azµre a răspuns (pentru Adryan28):

Atunci n-ai probleme va merge.

| Georgicuță a răspuns (pentru Adryan28):

Sigur merge.E ca la procesor.Trebuie sa aiba acelasi socket cu placa de baza.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat