| N0H4CK a întrebat:

Salut, TPU. Mi-am facut un cont pe un site de dating, dar acum vreau sa dezactivez abonamentul. Chestia e ca nu merge, imi cere sa introduc parola pentru finalizarea dezactivarii abonamentului si scrie "parola gresita", ea fiind totusi corecta. Cum fac sa scap de plata repetata? Nu vreau sa ma trezesc in fiecare luna cu banii luati!
Una din metode ar fi sa imi tin cardul gol?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suni la banca si spui sa blocheze plata acelei sume extrase periodic.

| Simpatic a răspuns:

Siteuri de dating nu exista la noi cel putin, siteuri de scammeri da! toate-s la fel simpatie.ro,sentimente.ro pana si tinder la noi este tot un scamm.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Despre ce site discutam? Daca nu e un scam - caz in care ai putea apela la banca sa blocheze platile recurente catre ei - ar trebui sa mearga frumos cu serviciul lor de suport. Ii contactezi direct si le zici sa iti anuleze abonamentul.

| dannyel86 a răspuns:

Unele site-uri cer, pentru a dezactiva contul, contactarea administratorilor acestora. Va trebui sa le scrii, sa le spui ca vrei sa stergi contul, daca altfel nu se poate.

| ywar a răspuns:

Nu. Iti declari cardul pierdut. Iti dau unul provizoriu si apoi pe cel definitiv. Asa se intampla la ING. Nu stiu daca e cea buna solutie dar e o idee, care te scoate din belea cand ai si alte locuri unde ai pus cardul (electronic vorbind).
Nu mai pune datele cardului de salariu pe net. Foloseste un card de plati pe net incarcat cu bani putini cat pentru facturi si un minim necesar.