| Randy_Laur_1992 a întrebat:

mi-am luat un computer cu windows 8 64 bit, Acer aspire mc605, si am formatat tot si am trecut la windows 7 32 bit... problema este ca nu reusesc sa instalez driverele, cel putin driverul video, am o grafica nasoala de tot, am incercat sa il iau de pe acer.co.uk insa nu ii compatibil, nu m-il instaleaza "This computer does not meet the minimum requirements for installing the software!" Ce e de facut?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

| HardCore7750 a răspuns:

Probabli e setat din BIOS pe Windows 8, si nu poti baga altul
Toate cele bune

| DoarImpreuna a răspuns (pentru HardCore7750):

Se poate modifica din BOIS sa mearga orice sistem dar trebuie să ai inca un calculator la indemână un CD HirenBOOT şi altele. Oricum cunoştinţele de IT trebuie să fie bunicele.

| HardCore7750 a răspuns (pentru DoarImpreuna):

Da.

| shannygelu a răspuns:

Sistemul tau nu e compatibil cu w7 iar daca nu ai avut ce face si ai sters windowsul original fara sa ai cd ul de instalare rau ai facut ai pierdut licenta

| Randy_Laur_1992 explică (pentru CoL00SaL):

Nu prea, in primul rand e PC FIX (DESKTOP), in al 2-lea am placa video NVIDIA, mai sus nu il gasesc!

| ÎngerCretin a răspuns:

Slim Driver. Dacă iar şi iar nu merge, rămâi pe w8.

| Randy_Laur_1992 explică (pentru ÎngerCretin):

Problema este ca nu stiu cum sa reinstalez iarasi versiunea aia de windows 8 originala care o aveam, cu liceenta cu tot...

| Randy_Laur_1992 explică (pentru ÎngerCretin):

Merge cu programul asta, multumesc mult!