| Daragangabriel10 a întrebat:

Mi-am pus doua monitoare la pc dar daca intru pe Cs:Go pe ecranul principal si apoi merg pe Fb pe cel secundar ( sau pe orice alt ceva) Jocul mi se pune in bara de start, Se poate sa fac ceva in privinta asta? Adica sa pot folosi ecranul secundar fara sa imi intre jocurile full screen in bara.

1 răspuns:
| BroSafarii a răspuns:

Salut! Sincer nu prea am cunostinta in ceea ce ai zis tu, dar eu iti recomand 3 monitoare daca vrei sa te joci, cel mai ideal pentru Stream (necesita 2 placi video).

In fine... Dar ideea e ca atunci cand bagi 2 monitoare si pe 1 te joci, atunci cand vrei sa mergi pe cel secundar de pe cel primar (primar - ai jocul) sageata mouseului sare pe celalalt monitor, astfel jocul sare si el pe pauza, sau in cazul tau in bara. Incearca sa pui Cs:Go-ul pe Bordless in loc de Fullscreen. Asta te ajuta sa nu iti mai intre in bara.
Cauta pe Google: Bordless Mode at games.
Poate gasesti un program in cel mai util caz care poate sa faca asta. Succes!