| DoBrOOO2001 a întrebat:

mi-am schimbat windowsul si maiam bagat windows xp dar problema este ca la skype se aude foare gros si ciudat nimeni nu intelege ce zic ce sa fac ca de la microfon nu este l-am schimbat si degeaba

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Modelul placii de baza ma intereseaza. Sau mai concret, al cipului de sunet.

Fa asa: Da clic dreapta pe My Computer, da la Properties, da la Hardware si de acolo la Device Manager. Iti va aparea o lista de chestii. Da dublu clic unde ai "Sound, video and game controllers" si fa un printscreen cu ce apare acolo ca sa te pot ajuta.

2 răspunsuri:
| Jijell a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverul de sunet potrivit. Ce calculator ai?

| DoBrOOO2001 explică (pentru Jijell):

Intel Core 2 duo 1. 87Ghz

| Jijell a răspuns (pentru DoBrOOO2001):

Modelul placii de baza ma intereseaza. Sau mai concret, al cipului de sunet.

Fa asa: Da clic dreapta pe My Computer, da la Properties, da la Hardware si de acolo la Device Manager. Iti va aparea o lista de chestii. Da dublu clic unde ai "Sound, video and game controllers" si fa un printscreen cu ce apare acolo ca sa te pot ajuta.