| citydylan a întrebat:

Mi-am spart displayul la telefonul meu Samsung J5 2016, si vreau sa recuperez pozele de pe el, adica se le trimite pe PC, cand conectez cablul de date imi apare ca s-a conectat la pc dar cand intru in el este gol trebuie sa aps "permite" sa pot sa transfer fisiere.

Ajutati-ma funda!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Presupun ca ai cartela de memorie in telefon (cu Android sau Windows) si pozele ti s-au memorat pe el.
In acest caz, scoti cartela de memorie, o bagi intr-un cititor de card (costa in jur de 30 lei), conectezi la calculator si va aparea ca un disc nou (ca un stick USB), de une-ti poti cauta si copia tot ce vrei.

In cazul iPhonurilor trebuie sa intrii in contul tau de iCloud si - daca ai salvat si acolo pozele - atunci le poti copia pe PC.

La un service iti poate rezolva schimbarea ecranului, iar daca le atragi atentia atunci nu pierzi nici pozele din memoria interna.

| citydylan explică (pentru Bula):

Problema este ca nu am o cartela de memorie.

| Bula a răspuns (pentru citydylan):

Daca accesezi de pe un calculator pornit cu sistem Linux vei vedea si continutul memoriei.
Pentru asta trebuie sa-ti faci un CD/DVD sau stick live cu Linux si sa bootezi pornesti) calculatorul de pe el.
Recomand Linux Mint cu 32biti, asemanator windowsului.
http://linuxmint.com

| citydylan explică (pentru Bula):

Cine doreste sa ma ajute si stie ca merge dati-mi add pe skype " florin.f86 "

| Bula a răspuns (pentru citydylan):

Faci asa cum am scris.
Daca nu te descurci, apeleaza la un service.

| victorbold a răspuns:

Nu ai o copie de siguranță a contactelor de pe dispozitiv?
un mod simplu și eficient pentru a recupera contactele de pe un dispozitiv cu un ecran spart.
Una dintre cele mai puternice software - ul de recuperare de date, care permite, de asemenea, pentru recuperarea datelor de pe dispozitive rupte este dr.fone - Fragmentat Android Data Recovery - dr.fone http://download.wondershare.com/drfone-for-android_full2298.exe - este cel mai bun instrument pentru locuri de muncă din următoarele motive.:recuperare fotografii, clipuri video, contacte, mesaje, jurnale de apeluri, și multe altele.
Descărca și instaleaza programul pe PC, lanseaza programul.
În fereastra principală, faclic pe „Scan"
În fereastra următoare, ti se va cere să selectezi tipul de fișiere pentru scanarea.
Din moment ce doresti să recuperezi contacte, verifica „Contacte" "poze" și apoi faceți clic pe „Next" pentru a continua.
va apărea o nouă fereastră care solicită să alegi de ce nu se poate accesa dispozitivul. Deoarece ecranul dispozitivului este rupt, alegeți „Touch nu pot fi utilizate sau nu pot intra în sistem"
În fereastra următoare, trebuie să selectezi modelul dispozitivului rupt.
Dacă nu știi modelul dispozitivului, fa clic pe asistență „Cum de a confirma modelul de dispozitiv" pentru a obține.
Odată ce dispozitivul este în „Download Mode", conectați - l la PC - ul folosind cabluri USB.
Dr. Phone va începe o analiză a dispozitivului și de a descărca pachetul de recuperare.
După ce pachetul de recuperare a fost descărcat cu succes, software - ul va începe să scaneze dispozitivul pentru contactele stocate în memoria internă a telefonului.
Contactele din dispozitivul va fi afișat în fereastra următoare când procesul de scanare este completă. De aici, pur și simplu selectați contactele pe care doriți să le recuperați și apoi faceți clic pe „Recuperare"