| Daragangabriel10 a întrebat:

Miam chizitionat acest monitor https://www.emag.ro/......YQWRYBBM/. Acesta are iesire pentru casti si sonor dar daca imi pun castile la el nu aud nimic. Imi trebuie vreun driver sau ceva? Si am mai primit un cablu dual jack care nici ala nu stiu cum trebuie pus. Vreau sa pot sa pun sonor direct pe monitor sau daca nu merge sa pot pune castile in jack-ul din spatele sau si sa aud in ele.

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Probabil monitorul are 2 mufe jack. Una de intrare care se conecteaza prin cablul cu mufe jack la placa de sunet a calculatorului si alta mufa jack unde se conecteaza casti sau boxe.
Volumul sonorului trebuie sa fie reglabil din butoane sau din meniu.
E posibil sa primeasca semnal audio si prin hdmi daca e conectat la un dispozitiv care da semnal audio prin hdmi, dar cea mai sigura sursa de semnal audio e cea prin cablul jack conectat la mufa line in de la monitor.

| Daragangabriel10 explică (pentru LinxCont):

Am incercat dar tot nu aud nimic crying(

| Daragangabriel10 explică (pentru Daragangabriel10):

Monitorul nu are boxe si sonurul ai dreptate dar trebuie setat din control panel, asta doar sa sa vada si alte persoane daca cauta. happy Mersi happy