| csn20 a întrebat:

Nu imi pot re-instala Windowsul din cauza ca nu booteaza dupa cd. Am intrat in bios la boot... si nu am chestia aia acolo sa aleg cd hdd etc. este altceva... si nu il pot face sa booteze. FUNDA pentru. cine stie ce trebuie sa fac. happy

Răspuns Câştigător
| Lucrian a răspuns:

Toate biosurile au sectiune in care sa specifici ordinea de boot, dar probabil nu ai gasit-o. de fapt nu e chiar la suprafata, trebuie sa intri in meniurile din bios si o gasesti.
oricum, incearca sa apesi de multe ori F12 cand incepe bootarea la calculator, poate iti apare atunci meniul de boot (fara sa intri in bios).

1 răspuns:
| sunshine303 a răspuns:

Foloseste alt cd de windows.
Daca nu merge altul, vezi daca nu cumva ti-e stricat Cd-romul.
Ce iti apare acolo la bios sunt denumirile instrumentelor. Trebuie sa iti dai seama care este cd-rom. Incearca si da-le primary pe toate la rand in cazul in care tot nu boot-eaza. Bafta!