| daniel2forea a întrebat:

Salut tpu.nu inteleg de ce este zgomotos pc-ul.am verificat cooler-ul de pe procesor si nu este el,hard disk-ul nu cred ca este, de ci a mai ramas sursa.Este posibli ca ea sa scoata acel zgomot infernal? va rog ajutati-ma nu stiu ce altceva ar putea sa fie! dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

E de la sursa, si mie mi s-a intamplat, vezi sa nu atinga vreo cablu acel ventilator de la sursa, daca nu atinge inseamna ca trebuie sa dai cu un unguent acel ventilator.

3 răspunsuri:
| EdiT a răspuns:

Așa aveam lo eu o sursă. Când porneam PC-ul scotea un zgomot de trezeam toți vecinii. Avea un ventilator micuț, un fell de gratii mia ciudate și cred că din cauza aceea se auzea zgomotul. Am schimbat sursa, are un ventilator mult mai mare și de abia se mai aude.

| passarisMB a răspuns:

Sau poate sursa ta este vreo tigaie si d-aia este asa zgomotos

| xgamerz a răspuns:

Sal.
Este sursa sau cooler-ul de la plac video.
Poi stai si tu cu urechea acolo la sursa happy de acolo se aude?
Si la plac video ii poti opri cooler-ul in timp ce merge daca il atingi putin cu degetul, si iti si dai seama de unde vine sunetul...
Baftawinking