| balanclaudiu13 a întrebat:

Nu pot sa joc League of Legends deoarece cand deschid jocul imi apare " placa video nu accepta umbrele de 2.0 pixeli " ce pot sa fac? Am placa asta : Intel(R) Celeron(R) CPU 2. 66GHz. Daca as putea sa o schimb de unde as putea stii care e placa necesara pentru calculatorul meu crying?

5 răspunsuri:
| Darks96 a răspuns:

Baiete asta este procesorul daca vrei sa vezi placa video, apasa deodata "start+r" si scrie acolo dxdiag, dupa aia poti sa vezi placa video, cat despre joc iti trebuie astea
2 GHz processor
1 GB RAM (Windows Vista and 7 users will want 2 GB of RAM or more)
2 GB available hard disk space
Shader version 2.0 capable video card
Support for DirectX v9.0c or better
Windows XP, Windows Vista, or Windows 7 (Mac OS and Linux are currently not supported)

| balanclaudiu13 explică (pentru Darks96):

Intel(R) 82865G Graphics Controller. asta e placa video

| balanclaudiu13 explică (pentru Darks96):

Asta e placa video => Intel(R) 82865G Graphics Controller.

| GmFb_Alex_1999 a răspuns (pentru balanclaudiu13):

Cumparati o placa video dedicata

| Shin0bi a răspuns:

Intel celeron cpu 2.66 ghz e procesorul nu placa video.ca sa vezi ce placa video ai foloseste gpu-s, il gasesti usor pe google, poti folosi si cpu-s, sa vezi ce procesor, placa de baza sau rami ai.