| durduliu2009 a întrebat:

Numele meu este Mihai si as avea o problema cu o Tableta serioux s805TAB
Problema este. cand intru in diferite aplicatii pe marginile ecranului apare un chenar rosu
Ma puteti ajuta cu cv? dau Fundita. ASTEPT UN RASPUNS URGENT...

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Încearcă următoarele :
—Închide, apoi redeschide tableta.
—Șterge memoria cache ale acelor programe.
—Golește memoria tabletei (RAM-ii). Caută Es Task Maneger (așa e la mine) și șterge datele alea. (La mine sunt 3 butoane, unul pentru economisirea bateriei).
—Încearcă să reinstalezi acele aplicații, sau chiar să resetezi tableta (Atenție, dacă dai reset ți se vor șterge toate de pe tabletă).

Încearcă mai multe din variantele de mai sus. Dacă nu te deranjează așa de mult chenarul nu merită să resetezi tableta.

Poate chenarul apare din cauza unui program pe care l-ai instalat. Sau poate e prea plină tableta. Încearcă mai multe.