| Ihvnnm a întrebat:

Am o problema cam ciudata cu computerul, de fapt cu Wifi-ul. Intr-o ocazie nu mai mergea internetul. Am incerat sa scot ruterul din priza si pe urma sa il pun la loc deoarece mi se mai întâmplase si reusisem sa rezolv problema asa. Numai ca de data asta nu a mai mers. Am sunat la cei cu internetul si le-am spus asta. Doamna de acolo ne-a spus: "Da, v-am schimbat parola" si apoi: "doriti sa aveti o parola noua?" si atunci mami a zis da si a spus parola. Pe urma când am incercat, nu mergea, desi aveam semnal. Sora mea, nu stiu cum a facut ca a reusit sa il rezolve partial, adica avem internet pe computer. Problema este ca de pe telefon nu mai putem intra, iar computerul se conecteaza foarte ciudat: reteau de la ruter este conectata automat si pe urma trebuie sa mai conectez o retea, exact cum faceam când aveam firul de la internet si il puneam in calculator. Nu stiu cum sa rezolv problema... Daca ma puteti ajuta, v-as fi recunoscatoare.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

"reteau de la ruter este conectata automat si pe urma trebuie sa mai conectez o retea, exact cum faceam când aveam firul de la internet si il puneam in calculator."...nu exista asa ceva! Setarile se fac pe router, nu mai exista alta retea!

http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/

| Ihvnnm explică (pentru K0sti):

Cum adica nu exista daca eu asta vad pe calculator? Ti se pare ca imi place sa inventez aiureli din astea? happy Stiu ca este ciudat, nici eu nu am mai auzit de asta, dar asta se intampla. In fine, merci pentru linkwinking

| K0sti a răspuns (pentru Ihvnnm):

Sa cresti mare! Inca o data, atat timp cat ai router, pe calculator nu mai exista nicio conexiune! Toate setarile se fac pe router! Nu ma intereseaza ce ai tu, eu spun ce trebuie facut!