| LoveIsLove4Ever a întrebat:

o mare funda. am o mare problema am luat o nota foarte proasta la matematica la ultimul test de geometrie si profesorul mai da un test tot la geometrie maine. eu am uitat un singur lucru pe care l-am cautat pe google de milioane de ori : subiectul va fi ceva cu SIN2X; COS2X SIN/COS(a+b); COS/SIN(a-b) un tabel cu principalele valori ale lui SIN si COS in cadranul 1. eu nu imi pot da seama cum il aflu pe SIN/COSX din SIN/COS patrat de X sau din SIN/COS de X patrat. va rog ajutati-ma adresa mea de mail este : gamers_republic23@yahoo.ro, ma puteti contacta si acolo. va rog sa ma ajutati. scuzati categoria dar este cea mai accesata

8 răspunsuri:
| TheDarkQeen13 a răspuns:

Usor..., unde vrei sa iti zic? pe e -mail? ( ca sa iti explic)

| LoveIsLove4Ever explică (pentru TheDarkQeen13):

poti sa imi spui unde vrei numai ajuta-ma te rog happy

| LoveIsLove4Ever explică (pentru TheDarkQeen13):

Te rog daca stii ajuta-ma ca maine dimineata la prima ora dau test. daca afla tata ce nota am luat imi iau un box de nu ma vad. daca o corectez nu se supara

| MusicON95 a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Nici eu nu stiu matematica laughing am ramas mereu corigent straight face

| TnT123 a răspuns:

Fa bine si sa iei o nata mare daca nu s-a zis cu calculatorul

| LoveIsLove4Ever explică (pentru TnT123):

Nu e vorba de PC ca si asa nu prea il folosesc ca nu imi place. imi e de tata caci dupa box rumeaza morala 5 ore. in loc de raspunsuri inutile de ce nu ma ajutati si pe mine. am pus intrebare pe toate siteurile posibile si nimeni nu m-a ajutat

| MusicON95 a răspuns:

Trebuie sa inveti tabelul ala daca vrei sa iei o nota bunawinking si banuiesc ca esti clasa 10-a nu? big grin

| LoveIsLove4Ever explică (pentru MusicON95):

A 9-a. tabelul il stiu. ala nu ma intereseaza prea mult. sunt unele exercitii care cer de exemplu COSX din COSXpatrat. te rog spune-mi cum aflu ca nu am idee si fara asta iau iar vreo nota proasta