| LoveIsLove4Ever a întrebat:

O mare funda + vot. Am un Samsung galaxy note 2 gt-n7100. Iubesc windows phone si nu l-am folosit decat 5 minute pe telefonul tatei. Am vazut un tutorial pe youtube care arata cum cu omega si o tema poti schimba tema telefonului. Nu exista si o tema pentru windows phone? Dar sa il schimbe total sa nu ramana urma de android. Dar sa pot instala app de android. Sau poate un rom care combina windows phobe si android. Nu stiu dar va rog sa ma ajutati. Google ma xam parasit. Tanjesc dupa un windows phone. Sunt dispus sa incerc un ROM beta.

Răspuns Câştigător
| bogboy101 a răspuns:

Man eu am instalat windows xp pe android stiu ce fac cu el asa ca nu te baga. parerea mea habarn nu ai de nimic.

23 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Windows phone e windows phone. Tu visezi acuma prostioare. Vinde note-ul si ia-ti un lumia 820/920.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

Daca ar fi dupa mine las da pe un windows phone dar problema este ca l-am primit cadou si o sa se supere daca il dau. Daca instalez un alt ROM pe el nu are de ce sa se supere. Mia si zos ca pot face asta.

| sltlp a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Succes la instalat. vezi ce strici. poti sa instalezi cate rom-uri vrei, ca windows phone nu se face.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

Nu reau neaparat windows phobe. Macar interfata sa o am. Sunt zeci de aplicatii pe google play care promit interfata asta dar niciuna nu este buna. Doar interfata o vreau

| sltlp a răspuns (pentru bogboy101):

Daca esti atat de bun, ia arata-mi ceva facut de tine, ceva pentru android, un tool, un rom calumea, nu download si bagat 2 aplicatii. Esti praf si vorbesti aiurea. Ca tot eram la vorbit aiurea, hai sa te ajut sa determini si de ce vorbesti aiurea. Cauta pe google(Sper ca stii cum se cauta pe google) ce e aia arhitectura unui procesor si o sa gasesti raspunsul la banala intrebare: de ce nu poti pune un sistem de operare de desktop pe un telefon.

| sltlp a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Nu gasesti ce vrei tu. De ce crezi ca exista platforme. Daca vrei wp, iei wp. Daca vrei iphone, iei iphone ca iti place interfata, si tot asa. Eu sa fiu in locul unui dezvoltator nu as avea de ce sa fac asa ceva.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

El sustine xa are windows 98bpe tableta. Daca vrei iti si arat poza. Pe mine m-a bagat in ceata

| sltlp a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Nu ma intereseaza. Nu are windows98. Ce are el e o emulare, printr-un server vnc(asa se numeste). E o prostie, si culmea, se mai si lauda...

| bogboy101 a răspuns (pentru sltlp):

Auzi vezi-ti tu de treaba.cu toata arhitectura ta cu limbo emulator poti sa baagi windows pe tableta.du-te la tv ca incepura desenele pentru tine. vbeste unu de 12 ani ...si nu trebuie' sa stii tu cine sunt eu laughing)). oricum androidul open source si e gratis de aia e foarte flexibil laughing)).Si vrei savezi un custom rom facut de mine? sau un tool? nici daca iti arat zici ca nu e facut de minetongue asa ca byebye. daca esti asa de destept cum de poti sa bagi ubuntu pe android? ia explica si mie.toti copii sunt pe TPU vai unde se indreapta Romania...

| bogboy101 a răspuns (pentru bogboy101):

Nu crezi* ma rog restul degrelesi nu le mai corectez.

| bogboy101 a răspuns (pentru sltlp):

Emula printr-o ***. ce user retard uite o poza :http://prntscr.com/36zd8u

| sltlp a răspuns (pentru bogboy101):

Sunt distrat de atitudinea ta insa nu m-as fi suparat daca aveai putin respect. Normal ca nu ai nimic, esti prea pro... ssss meh, pentru asa ceva.
Da-mi voie sa iti prezint cu adevarat situatia in care te aflii dar esti incapabil de a observa si de a recunoaste: esti un copil cel mai probabil, care sta si pierde vremea aiurea. A urmarit un totorial si a mers la toti pietenii si la restul care au aflat ce-i ala calculator sa se laude. Ei bine, poate cu ei merge treaba, dar cu mine nu-ti merg vrajelile astea. Si nu ai ce sa imi arati pentru ca nu stii nimic. Intre timp, cat mai tragi de timp, poate mai urmaresti 2 tutoriale sa imi mai demonstrezi mie ceva facut de tine, dar zic de pe acum, nu ai ce sa imi zici. Apropo, daca chiar erau mare smecher cum te lauzi, si ai fi instalat ce vorbesti tu aiurea acolo, acuma lucrai deja poate pentru peste 300K$/an. Dar nu e cazul.

| sltlp a răspuns (pentru bogboy101):

Nu ca aia nu-i emulare cand bara de jos de la android e acolo, e perfect normal, totul e legit. Vorbesti aiurea. Macar de-ai tacea laughing

| bogboy101 a răspuns (pentru sltlp):

Hmmm esti total paralel... daca vreau folosesc full! screen si nu mai ebaratongue si nu ai motiv sa mia zici.tu stii macar ce e ala limbo emulator si cu ce se mananca? acum serios? si tot nu ai zis dc poti sa bagi ubuntu pe android ...desteputle

| bogboy101 a răspuns (pentru sltlp):

Si ce ai vrea sa-ti arat? sa cad in genunchi ca ceilalti useri dupa aici? acum serios vezi-ti de treaba daca nu sti ce e ala un emulator pe android.nu cred caesti competent sa vbesti tu.l-am ajutat cum am putut daca nu i-a mers. uite intreaba-l i-am dat un custom rom de wp dar i-a dat gres.si te rog eu vezi-ti de treaba ca ma enerzeri si iti pot face si rau daca vrei.

| bogboy101 a răspuns (pentru sltlp):

Man eu am instalat windows xp pe android stiu ce fac cu el asa ca nu te baga. parerea mea habarn nu ai de nimic.

| RB26DETT a răspuns:

Eu unul nu as schimba in veci un telefon cu android pe unul cu windows phone, pe wp ai mai putine aplicatii, este mult mai complicat decat androidul, mai putin popular, interfata este cam ciudata... in legatura cu intrebarea, mai bine ar fi sa iti cumperi un Nokia lumia dar vezi sa iti iei unul bun, totusi.

| bogboy101 a răspuns:

Nu cred ca o sa poti caut si eu si eu sunt un maestru in android wp si ios.nu prea am gasit mare lucru.da-mi facebookul tau pe privat sa vorbim.pot sate ajut altfel

| LoveIsLove4Ever explică (pentru bogboy101):

Cauta pe facebook Alexandru Marzenco. O sa am o poza cu un pc la profil. Ala sunt eu. Dami cerere si vb. Sa imi spui de la cibe primesc cerere

| LoveIsLove4Ever explică (pentru bogboy101):

Poti sa inri pe FB diseara pe la 6? sa vb un pic cu tine.

| bogboy101 a răspuns:

Hahaha.sper ca sti ce e ala worms de inceput ceva usor dupa trecem l a un keyloger cascuns cu un rockit.stai calm stiu si eu putina programare.

| LoveIsLove4Ever explică:

Nu stiu daca ti-a spus cineva dar cel mai despept cedeaza. Lasal in pace ca toti avea "zgandaricii" nostri. Spre exemplu eu nu l-am suportat pe kodrutz de cand i-am citit numele la profil si un raspuns. Nu va mai certati atata ca daca nu ar corecta pe TPU ce spuneti v-ati injura de mame pe aici

| sltlp a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Mi-e mai mila de tine sincer ca iti facem casuta de email plinda decat de el.
A, si nu mi se pare corect sa mi se zica prost pe fata cand stiu bine ce vorbesc happy. Nu imi place sa vorbesc urat, dar e de moment reactia... Iar de virusii lui si ce vorbeste el aiurea e fix pix.

| LoveIsLove4Ever explică (pentru sltlp):

Adevarat. Casuta de email suna din 2 in 2 minute cu cte 2 emailuri deodata. Chiar daca nh are treaba programarea cu virusii ( cei mentionati de el ) lasa-l sa vorbeasca ca mau enervat emailurile de la TPU. Si ai dreptate e o reactie de moment care o aplici fara sa te gandesti la consecinte. Tuturor ni se intampla