| GhostCommander a întrebat:

o mica problema am si eu la un laptop, Microfonul sau merge perfect dar cand bag castile de la telefon, microfonul laptopului nu mai este detectat si este detectat al castilor, care nu merge bine. Aceasta problema mi-a aparut de curand, Laptopul cand l-am cumparat nu facea asa, detecta microfoanele fara problema, acum le incurca intre ele. Nu stiu ce sa fac.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai, nu e normal sa mearga doar al castilor cand le conectezi la laptop?

| anonimg a răspuns:

Unele casti au mufe jack cu 3 linii negre( ex: http://img.bridgat.com/......ons_1.jpg)
Acestea de regula sunt folosite pentru telefoane si rareori merg la alte dispozitive.

De asemeni trebuie sa nu fi instalat vreun alt driver audio peste cel care il aveai deja.

LowKi a zis bine. Te duci pe taskbar (bara de jos) - clic dreapta pe 'speakers' - recording devices - dublu clic pe 'Microphone" si in partea jos selectezi 'use this device (enable)'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai Win 7 te pot ajuta. Da pe difuzorul ala de langa ceas, apoi apasa click-stanga si apasa pe ricording divices, dupa care iti va aparea un tabel cu microfonul tu da click-stanga pe microfon si selecteaza Enable si ai terminat. Funda?

| HLucian a răspuns:

Depinde ce windows ai, poate e o problema la drivere.