| MichaelKinGzZz a întrebat:

O să mai încerc odată această întrebare deoarece problema persistă și nu știu ce să fac

Am cumpărat de aproape o săptămână sau o săptămână jumătate niște căști de gaming (Somic G941 HeadSet) și când le conectez la portul USB de la Laptop merg ce merg. Am văzut că au zile în care merg perfect și au zile in care nu vor să funcționeze corect.

Prin nefuncționarea corectă vreau să mă refer că sonorul se aude ce se aude și se oprește brusc și după 5 secunde își revine. Am făcut teste pe videoclipuri și pe muzică la diferite setări și diferite volume de sunete. Am mai întrebat și alți colegi din liceu și mi-au spus că sunt șanse foarte mari ca Driverul sau USBu să le deconecteze Random așa

Ce aș putea să fac? Este vina mea sau al căștilor? Să le trimit înapoi sau să continui să fac teste? (Deoarece din câte știu dacă produsul nu are nici o problemă la verificare EMAG ți-l dă înapoi)
Cine mă ajută primește fundiță

Răspuns Câştigător
| IIIshaneIII a răspuns:

Sunt castile bulite, am o pereche de casti wireless, care redau sunetul si prin jack de 3, 5mm detasabil si prin usb cu cablul de se baga la incarcat le vede windowsul le instaleaza si papa nicio problema si au in jur de 2 ani si au fost folosite aproape zilnic

| MichaelKinGzZz explică (pentru IIIshaneIII):

O sa fac o vizita la Emag maine (Ca mna astazi ziua Romaniei si nu cred ca se lucreaza) Si o sa fac un retur. Multumesc frumos

| MichaelKinGzZz explică (pentru IIIshaneIII):

Pam Pam Pam... exact cum am si crezut. PC Garage ma salveaza iar. AM fost si eu curios sa vad alte recenzi despre acest produs si persoana care i-a facut un revieu a specificat ca Softu' ar putea sa fie problema. Soooo ce am zis eu. Am zis : Haiii sa il sterg sa vad daca se schimba ceva. Si chiar asa a fost deoarece din pacate developeru sau cine se ocupa cu Softurile care vin pe CD sunt emulatoare acestea find nelucrate tocmai ok. Este de asteptat asta. Sooo am reparat beleaua si acum le folosesc multumit

| IIIshaneIII a răspuns (pentru MichaelKinGzZz):

Deci sa inteleg ca ai instalat doar driver-ul basic fara programele suplimentare de pe cd si a functionat?

| MichaelKinGzZz explică (pentru IIIshaneIII):

Da + De asta ca am citit si pe PC Garaje si majoritatea se plang cum, ca echipa care a facut Softu' pentru aceste casti (De facut l-au facut, Dar de optimizat nada) Deci FARA Soft merg perfect. Cu Soft uneori