| rapidistii23 a întrebat:

Oare nu stiti cum sa pun android pe un telefon Symbian
daca se poate evidenthappy
Thanks!happy

6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Este imposibila trecerea de la un sistem de operare, la un altul, cand vine vorba de telefonie.

| Niiiicu a răspuns:

Nu se poate, renunuta la Nokia si treci pe ceva cu android din fabricabig grin

| rapidistii23 explică (pentru Niiiicu):

Eu nu am Nokia am Samsung Galaxy S4 dar eu intrebam asa numai sa vad daca merge ca mai am un LG cu clapeta

| Niiiicu a răspuns (pentru rapidistii23):

Aaa,ce tare ca ai s4big grin

| DerpyXD a răspuns:

Din acate nu se poate sad

| LadykillerR a răspuns:

Terminati mai, la unele se poate, la altele ba. Eu la HTC HD2 (din fabrica avea windows 6.5) am trecut pe android. Trebuie doar sa fie ROM-uri disponibile pentru modelul tau de telefon, nu toate suporta (daca e prea slab telul nu ai sanse). Cauta si tu pe net how to put android on (telefonul tau)... Poate gasesti ceva si repet, pentru unele telefoane s-a importat neoficial android-ul si poti trece pe acesta dar... Nu te sfatuiesc sa o faci. Sunt foarte multe buguri si glitchuri (erori, probleme etc.) si chiar nu se merita. Mie unul nu mi-a mai mers sa apelez si de multe ori imi facea si camera figuri (pe langa altele). Dar fa cum vrei. P.S. Ai putea specifica si telefonul printe altele.