| George3313 a întrebat:

Pana la urma am decis sa imi fac un pc de gaming si nu stiu ce placa video sa imi pun pe pc. Ma gandeam ori la GTX 1650 Super sau RX 580 8GB.
Insa am o intrebare, cat de mult conteaza firma? Uitati aici:
Asta este rx 580 ieftin: https://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/

Si scump: https://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/

Oricum nu o sa il iau pe cel scump, daca nu este bun rx 580 ieftin, clar aleg GTX 1650 super
Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

As opta pentru prima varianta.
Nu neaparat conteaza firma ci ramii si cati biti are.

| George3313 explică (pentru aditimus):

Apopo,nu stiu ce sa fac, sa iau ssd si hdd? Sau cum

| aditimus a răspuns (pentru George3313):

Eu am si si pe ssd se pune doar sistemul de operare si pe hdd pui restul

| George3313 explică (pentru aditimus):

Adica iau practic un ssd foarte ieftin si cu sticare mica si un hdd de 1 tb happy?

| George3313 explică (pentru George3313):

Stocare*

| aditimus a răspuns (pentru George3313):

Da, ssd minim 256 gb dar recomand de 1 tb ca nu o sa il mai schimbi un timp.

| George3313 explică (pentru aditimus):

Are cv daca e de 160?

| aditimus a răspuns (pentru George3313):

E cam micut, windows, programe cam 100 gb.