| LPCTSTR a răspuns:

Al doilea, 2TB sunt mult peste suficienti pentru jocuri si programe, iar pentru Windows, 256 suna rezonabil.
Plus ca, pe al doilea frecventa RAMilor este de 3kMHz, iar la primul 2666MHz.
O chestie ciudata este ca prima unitate are, chipurile, modul DVD-RW, insa, in poze, nu vad sa aiba.
Porturile par ok pentru fiecare.
Sursa de pe al doilea ar fi capabila si de un upgrade pe viitor, zic eu.

Raspuns final: al doilea

| ErnestIonuț explică (pentru LPCTSTR):

Nu stiu ce sa zic. Memoria de la Lenovo, mi-ar ajunge.Consider 2666Mhz suficienți.De un posibil upgrade la sistem ar fi peste 2-3 ani.Pana atunci apare frecvența de 3800laughing și la sursa la fel

| LPCTSTR a răspuns (pentru ErnestIonuț):

Mna, treaba ta.

| ErnestIonuț explică (pentru LPCTSTR):

Pana la urma il iau pe cel de la pc garage.Frecventa rami mai bună, carcasa airflow(răcire mai bună).2 TB sunt de ajunsi vorba ta.Si sursa la fel

7 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Eu zic ca primul, având în vedere ca e de la altex, firma serioasa.

| Andresso a răspuns:

Iei cum vrei, sunt cam egale.
Întradevăr, de pe pc garage componentele ar fi mai bune si mai de incredere chiar daca e mai scump si iesi in minus cu 16 gb ram si cu ssd mai mic.

DAR MI se par preturi mega exagerate, de banii astia iti faceam un build cu rtx 2070 super, un procesor mai bun, o carcasa mai buna, si ssd mai bun si ieseai la acelasi pret poate chiar mai putin. Vorbesc serios.
Daca n-ai facut inca comanda, da-mi mesaj si te ajut cu mare placere sa-ti fac un build mai solid ca astea 2.

| ErnestIonuț explică (pentru Andresso):

Mă ajuns la 72 de milioane aveam voucher de-la de reducere ca am mai lo-at de la ei

| Tyranolow a răspuns:

Flexer