| csn20 a întrebat:

Pot pune 2 placi video pe placa de baza sa se adune memoria celor 2 placi sa obtin mai mult? Funda. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da merge pana la 4 placi de un giga adica 4 gb in total nu e obligatoriu placi de in 1 gb placi video e imposibil biosul nu poate vedea nici windowsul a doua placa nici nu ai unde s-o pui pe placa de baza ea o placa buna tot acolo ajungi poate mai ieftin bafta multa

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ba se poate. Ai nevoie de o placa de baza care sa suporte SLI sai Cross-fire. Apoi ai nevoie de 2 placi video identice, care sa suporte si ele de asemenea acele tehnologi. Dar nu se merita sa afaci asa ceva. Mai bine iti iei una mai puternica decat 2 la un loc

Răspuns utilizator avertizat
| Leonard08 a răspuns:

Nu. happy
Placile video nu se aseamana cu RAM-ul din punctul asta de vedere.

| csn20 explică (pentru Leonard08):

Dar RAM-ul merge? sa pun 2 placute? happy

| Leonard08 a răspuns (pentru csn20):

Da...poti pune cate sloturi ai tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru csn20):

Da merge pana la 4 placi de un giga adica 4 gb in total nu e obligatoriu placi de in 1 gb placi video e imposibil biosul nu poate vedea nici windowsul a doua placa nici nu ai unde s-o pui pe placa de baza ea o placa buna tot acolo ajungi poate mai ieftin bafta multa

| RynaCyng a răspuns:

Eu sincer nu cred.

| yogabitzu a răspuns:

Da poti dovada A trecut ceva vreme de cand primul Crysis facea majoritatea pasionatilor de PC moding sa se uite cu jind la neputinta placilor lor video si la lipsa puterii de procesare necesare pentru a rula acest joc. Atat Crysis 1, cat si Warhead au facut furori in randul utilizatorilor de PC, fiind si astazi "acele jocuri" pe care vrei sa le rulezi la detalii maxime si nu poti. Sa zicem asa: au fost necesare trei placi video din seria 400 de la nVidia, varianta high-end, pentru a rula acest joc la maxima capacitate. Asta spune ceva despre bestia ce se numea atunci Crysis.