| FanMicroVolts12123 a întrebat:

Pot trimite melodii sau aplicatii din calculator pe telefon fara stick de bluetooth?

6 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu poti trimite wireless, fie prin bluetooth sau infrared dintr-un calculator obisnuit intr-un telefon fara un stick special atasat calculatorului. Poti face asta doar de pe laptopurile care au bluetooth inclus.

| FanMicroVolts12123 explică (pentru AlexanderAdrian):

Nu este un program sau ceva sa il instalezi pe calculator?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru FanMicroVolts12123):

Nu. Comunicarea prin bluetooth presupune circuite speciale care emit si primesc respectivele pachete de date. Desigur ca in momentul in care bagi un astfel de stick in calculator in usb va avea nevoie cel putin de drivere daca nu si de un program al lui special, insa doar cu programul nu se poate, ti-am spus, decat daca e vb de un laptop care are bluetooth inclus, adica are acele circuite speciale in carcasa, iar pc-urile nu au asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie cablu de date USB. Sa ai o zi frumoasa.

| Lexi888 a răspuns:

Da cu cablu usb

| FanMicroVolts12123 explică:

Multumesc de raspunsuri. O zi Frumoasa