| Barcecruz a întrebat:

primesc mereu eroarea "blue screen of death" genul 0x00000 nu stiu cat... si cred ca procesorul ar pute afi de vina mi se incalzeste imediat pc-ul (mai ales daca intru intr-un joc mai de doamne ajuta), cand eram pe windows 7 (acu sunt pe xp0 creca numai 1 data am primit eroarea (cand se blocheaza totul 1 min si apoi totul devine albastru cu scrisul alb pe el.) am folosit driver genius ca sa-mi i-au tot ce-mi trebuia... dar tot primesc eroarea aia. Va rog ajutati-ma; si cum sa fac sa nu mi se mia incalzeasca pc-ul asa repede.

funda.

2 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Computerul se stinge automat fiindca temperatura creste, sistemul de racire nu functioneaza corect. Dupa regula, daca procesorul atinge temperatura de 80* C atunci el automat se stinge, iar de la 40 in sus, pune in functiune sistemul de racire. El se stinge fiindca, nu doreste sa se transforme in lapte. Reinstaleaza Wind-a, si instaleaza manual toate driverele.

| Gabitzu246 a răspuns:

Ar putea fi mai multe cauze, incearca sa iti verifici temperatura la placa video si la procesor iar dupa daca tot asa face, reinstalezi windowsul si instalezi tu manual driverele, daca tot asa nu merge incearca cu alte memorii ram sau daca ai mai multe scoate una si vezi daca tot asa face.Si in legatura cu racirea PC-ului doar scoate capacul si eventual pune un ventilator sa bate in el.