| Iunix a întrebat:

Puteti sa-mi explicati si mie ceva? Stiu ca atunci cand formatezi PC-ul trebuie sa instalezi niste draivere de pe DVD-ul PC-ului.Cum le instalez? Cand le instalez? Inainte sa instalez windows-ul sa dupa? Va rog frumos sa-mi explicati si mie? Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Wyorel a răspuns:

Aceste drivere sunt foarte importante, având un rol la fel de important ca și sistemul de operare. Acestea sunt audio, network, video/grafice. Întâi baga cd-ul cu drivere în pc, apoi da click dreapta pe my computer si alege manage computer, acolo vezi ca ai o secțiune cu "Controllers" sau ceva de genul. O sa vezi niște semne de întrebare galbene de obicei.Ii dai update și o sa îți apară dacă vrei sa le faci automat, lucru recomandat sau dacă le faci manual. Apoi pc-ul o sa înceapă căutarea pe CD după driver-ul respectiv, după ce este găsit nu trebuie decât să-l instalezi dând click pe next. Asa faci pentru fiecare driver în parte și o să-ți meargă fără probleme. Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineintels ca dupa ce instalezi windows ul, ce rost ar avea inainte

| Iunix explică:

Mersi! happy

| Wyorel a răspuns:

Și încă ceva driverele se instalează mereu după ce instalezi Windows-ul, nu ai cum sa le instalezi înainte.