| MexicanMotorMafia a întrebat:

mi-am cumparat un laptop nou cu Linux,si l-am dus la service sa-mi bage Windows,cand l-am luat de la omul de la service mi-a aratat un CD pe care il avea de cand l-am cumparat si mi-a zis ca pe CD sunt draivere, acuma eu nu stiu daca e bine sa le instalez, sunt compatibile cu Windows? Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| OvidiuDrg a răspuns:

Driverele laptopului sunt facute sa se potriveasca cu orice versiune de windows. Acum depinde, daca ti-a bagat windows 7 sau 8, respectiv 8.1 s-ar putea sa ai surpriza ca driverele s-au instalat automat. In orice caz, nu strica (chit ca poate ti le-a instalat si cel de acolo). Per total, le poti instala fara griji, nu strica nimic.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt doar pentru windows, important e pentru ce windows sunt si daca cumva nu le a instalat nea caisa de la service

| MskDesign a răspuns:

Daca l-ai dus la service sa-ti schimbe sistemul operativ, cred ca au fost si driverele instalate.