| EX_AL_2002 a întrebat:

Recent mi-am bagat internet de la UPC, pachetul de 300MBps, cu Connect Box. Am instalat un router pentru a imi mari aria de acoperire la internet. Am configurat router-ul, am conectat cablul de internet la router-ul de la UPC. Wi-Fi-ul la router-ul celalalt merge, iar la cel de la UPC nu mai merge. Nu mai merge doar atunci cand cablul de internet ce face legatura la celalalt router, este conectat.

1 răspuns:
| AlleXuSS a răspuns:

Salut din cate spui pare a fi o interferenta intre cele 2 routere
reseteaza router-ul propriu incearca un tutorial de wi-fi repeater si nu mai conecta routerele cu, cablu intre ele!