| DaLfff a întrebat:

Recent mi-am cumparat o placa video AMD Radeon HD6670 2gb DDR3, ei bine, am montat-o toate bune si frumoase dar cand deschid calculatorul se vede tot negru, am umblat si din bios, si am reusit sa fac sa-mi apare doar meniul principal (adica, la BIOS) si dupa imi scria "Loading Operating System" la o rezolutie mica ( 720x40) si dupa ramanea iar in negru. Am incercat si cu W7, acum am W8 64 bits si tot la fel. Driver-ul nu am cum sa-l instalez deoarece nu-mi detecta placa video. Care ar putea fi solutia?

2 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Posteaza caracteristici tehnice Pc, si tip monitor posibil un conflict Hardware.

| DaLfff explică (pentru jhonny999):

Pai placa de baza e un Gigabyte, nu stiu exact modelul, procesor Intel i3 530, iar monitorul e un tv/monitor rezolutie 1360x768. Dar din cate am auzit, nu are cum sa fie de la monitor. happy