| serau999 a întrebat:

Recent am achizitionat pentru al doilea PC pe care il am o placa video Nvidia Geforce 210 1024MB DDR3. Am pus-o in PC, si cand am dat să instalez driver-ul pentru placa respectiva, imi verifica compatibilitatea sistemului, scria ca nu mi-a gasit placa video. Nu inteleg de ce. Am schimbat placa aceasta video cu una de la alt PC intre ele (PC-urile avand aceleasi sloturi pentru placa video) si a functionat. Driver-ul mi-a gasit placa video cea noua in celalalt PC. (Tin să mentionez ca la cel de al doilea PC am incercat placa video din primul si a functionat). Ce trebuie să fac?

4 răspunsuri:
| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Pai si ce placi de baza ai in ambele calculatoare si ce placa video ai in primul PC?

| serau999 explică (pentru HaLkPiGodZZiLaMD):

Pai placi de baza stiu ca sunt ambele Asrock, nu cred ca te intereseaza toate datele, iar placa video din primul e Nvidia Geforce GT 730 2048MB.

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns (pentru serau999):

Exact ca ma intereseaza macar numele lor complet

| serau999 explică (pentru HaLkPiGodZZiLaMD):

Cea de la al doilea PC se numeste AsRock alivenf4g-dvi | si cea de la primul AsRock G41C-S