| Mihaita1992 a întrebat:

Recent mi-am reinstall-at windows-ul(windows 7 x86 biti), cel dinainte fiind tot de 86 de biti,doar ca de la altcineva.
Pe windows-ul vechi ma puteam conecta si la wireless si la netul prin cablu,dar pe cel nou nu am cum si nu prea stiu ce are.
M-am uitat in adapter settings dar nu aparea nici un wireless,decat netul prin cablu(si hamachi,cu care nu interactioneaza setarile sau altceva,am problema de cand mi-am reinstalat windows-ul),si nu aparea nici in coltul din dreapta jos la conexiuni,din nou, decat cel prin cablu.Doua imagini aici:
http://postimg.org/image/4by60xmjr/aa69b3f8/
http://postimg.org/image/f7efccu8d/19bde9d7/
Vreo solutie, va rog?

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

In primul rand, windowsul este pe 32 biti, nu 86.
in al doi-lea rand, esti sigur ca ai instalat driverut de retea wi fi.mergi la computer management -devices si vezi daca ai toate device-urile instalate. daca vezi vreun triunghi galben cu semnul mirarii, inseamna ca acel dispozitiv nu este instalat, desi este conectat la pc.aceasta poate fi chiar adaptorul wi fi.
poti incerca sa rezolvi problema cu windows update, care este cel mai sigur, asta in conditiile in care ai windowul activat. daca nu, cauta la producatorul pc-ului.

| Mihaita1992 explică (pentru supermdmario):

L-am rezolvat cu un update, multumesc mult!

1 răspuns: